INSIDE PARK

Zakupy przy oberku. W Łubiance już po pierwszej zabawie sylwestrowej

Ci, którzy przyszli w ostatni piątek 2023 roku do Biedronki w podtoruńskiej gminie Łubianka, byli mile zaskoczeni. Zakupy robili w towarzystwie kapeli ludowej, byli częstowani wiejskim jedzeniem, a na parkingu mogli podziwiać wozy strażaków ochotników. Inside Park SA zorganizował w gminie Sylwestra z Biedronką.

Inside Park SA to deweloper na rynku wtórnym, który dokonuje renowacji kamienic i buduje parki handlowe. Wybudowana przez spółkę z grupy Inside Parku Biedronka w gminie Łubianka pod Toruniem została otwarta 21 grudnia, a na koniec roku inwestor zorganizował Sylwestra z Biedronką.

Ci, którzy przyszli w ostatni piątek 2023 roku do Biedronki w Łubiance, byli więc mile zaskoczeni. Zakupy robili przy oberkach i tradycyjnych wiejskich piosenkach wykonywanych przez kapelę ludową Łubianioki. Dźwięki skrzypiec, kontrabasu i akordeonu niosły się po całym sklepie, dzięki czemu można było wybierać mandarynki i sery, tupiąc nóżką i podśpiewując.

Ponieważ sprawunki w tak miłych okolicznościach trwały i trwały, po ich zrobieniu należało się posilić. Do skosztowania smakowitych wiejskich specjałów, czyli pierogów, rolad rybnych, pajd chleba za smalcem i ogórkiem, serniczków, makowców i rogaliczków zapraszały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Łubianka: z Przeczna i z Dębin. Przy herbatce i kawie miło płynął czas, toteż wielu klientów nie spieszyło się z powrotem do domu. Rozmawiali, poznawali się i robili selfie na tle wozów strażackich i w otoczeniu druhów z ochotniczej straży pożarnej w Łubiance. Potężne pojazdy zapewniały nastrojowe, niebieskie oświetlenie i chroniły przed wiatrem.

Dla organizatora imprezy: spółki z grupy Inside Park SA, każdy gość Sylwestra był bardzo ważny, ale prawdziwymi VIP-ami byli seniorzy z Dziennego Domu Seniora Senior+ w Bierzgłowie w gm. Łubianka. Seniorzy bowiem robili zakupy w sklepie z prezesem Inside Parku Tomaszem Laskowskim i na jego koszt. Trudno powiedzieć, kto był bardziej wzruszony: seniorzy otrzymujący prezenty czy prezes poszukujący dla nich płynu do płukania tkanin i tłustego mleka.

Na imprezie sylwestrowej musiał oczywiście być szampan. I był: bezalkoholowy, spożywany poza sklepem, przegryzany wędlinką od gospodyń wiejskich.

Dlatego też naprawdę nikogo nie zdenerwował fakt, że w trakcie zabawy na moment w sklepie wyłączyły się wszystkie kasy. Nastąpiło zwarcie, ponieważ warniki gospodyń pracowały pełną parą, aby klienci mieli gorącą kawkę i herbatkę. Zabezpieczenia elektryczne zadziałały i odłączyły system kas. Klienci spokojnie jednak czekali na naprawę, śpiewając z Łubioniakami i delektując się wiejskim chlebem ze smalcem.

– Sylwestra z Biedronką zorganizowaliśmy dla mieszkańców gminy i we współpracy z nimi. Dziękujemy za pomoc druhom z OSP Łubianka, paniom z kół gospodyń wiejskich, Łubianiokom i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej Łubiance. Ukłony kierujemy do pani Danuty Kwiatkowskiej, radnej powiatowej, dyrektorki łubianeckiej Biblioteki i Centrum Kultury, dzięki której poznaliśmy tylu wspaniałych mieszkańców gminy – mówi Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku. – Organizując imprezę, chcieliśmy podziękować za lokalnej społeczności za przychylność dla inwestycji i ciepłe słowa kierowane pod naszym adresem oraz do pracowników Biedronki. Mieszkańcy przyglądali się inwestycji na każdym etapie jej powstawania i wiem, że czekali na otwarcie sklepu.

Fot. Maciej Dmowski, MAD Records

Poniższe zdjęcia robili natomiast pracownicy Inside Parku.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń