INSIDE PARK

Inside Park zbuduje największy park handlowy dla Nowego Miasta Lubawskiego

Toruński deweloper zajmujący się dotychczas rewitalizacją kamienic szuka najemców do przyszłego parku handlowego w Bratianie, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Inside Park SA znany był na rynku dotąd z rewitalizacji kamienic. Firma poszerza jednak działalność o budowę obiektów handlowych. Spółka z grupy Inside Parku zbudowała już w 15 tygodni Biedronkę w gminie Łubianka pod Toruniem, a obecnie szuka najemców do przyszłego parku handlowego w Bratianie w gminie Nowe Miasto Lubawskie (powiat nowomiejski, województwo warmińsko – mazurskie). Będzie to największy tego typu obiekt dla Nowego Miasta Lubawskiego. Działka zakupiona przez jedną ze spółek z grupy ma powierzchnię 17 806 m2, a powierzchnia zabudowy wynosi 5 034 m2

Strefa handlowa powstanie w pobliżu przebiegającej w ciągu DK-15 obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda w Bratianie.

– Inwestycja jest przygotowana od A do Z do komercjalizacji – mówi Tomasz Laskowski, prezes zarządu Inside Park SA. – Posiadamy również zgodę na budowę dwukierunkowego zjazdu, który będzie stanowił wjazd do strefy handlowej i wyjazd z niej.

Spółka z grupy Inside Parku prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma sieciami handlowymi, zainteresowanymi utworzeniem w tym miejscu swoich sklepów. Są wśród nich Sinsay, Brico, Kik oraz najemcy z branży spożywczej i garmażeryjnej. Rozważana jest również opcja budowy lokalu gastronomicznego typu fast food. Wyraźne zainteresowanie wykazuje znana sieć restauracji, z którą spółka prowadzi negocjacje od października 2023 r. Firma rozważa też wyposażenie obiektu w stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. 

Prezes Laskowski podkreśla dobrą współpracę z gminą Bratian. – Gmina uchwaliła w lipcu 2023 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, pozwalający na realizację parku handlowego. Gmina przychyliła się też do naszego wniosku o wydanie zezwolenia na lokalizację zjazdu z drogi gminnej na naszą działkę oraz planuje budowę drogi wewnętrznej prowadzącej między innymi do naszego parku handlowego. Dzięki temu inwestycja postępuje sprawnie – mówi prezes Inside Parku.

Według obecnych planów budowa parku handlowego rozpocznie się w pierwszej połowie 2025 roku.

Inside Park działa na rynku nieruchomości od ponad 11 lat. Dotąd spółka dokonywała renowacji kamienic i zajmowała się inwestycjami w nieruchomości. Poszerzenie działalności o budowę obiektów handlowych wiąże się z wejściem Inside Parku na giełdę. 4 lipca 2023 roku spółka złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu. Obecnie czeka na wyznaczenie daty debiutu.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń