INSIDE PARK

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych.

Marcin Kłodnicki to zdobywca tytułu Mieszkanicznik Roku 2023 w kategorii „agent ubezpieczeniowy”. M. Kłodnicki gościł w lutym w toruńskim oddziale Mieszkanicznika i wygłosił prelekcję pt. „Ubezpieczenia dla inwestorów – must have czy oszuści i złodzieje”. Wykład spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Słuchacze mieli tak dużo pytań do prelegenta, że w zasadzie spotkanie okazało się szkoleniem, jak czytać i rozumieć zapisy umów ubezpieczeniowych. 

– Wyobraźcie sobie następującą sytuację – opowiadał Marcin Kłodnicki.  – Wynajmujecie mieszkanie i rzadko nawiedzacie swoich najemców. Po wielu miesiącach nieobecności postanawiacie udać się z „wizytą kontrolną” i spostrzegacie wytarcia na skórzanej kanapie, ślady obcasów na panelach podłogowych oraz wypaczony blat kuchenny wokół zlewozmywaka. Na domiar złego czarno-złoty stolik w salonie (pokryty lakierowanym, błyszczącym laminatem) nosi znamiona wielu kieliszków wina oraz kufli piwa. Postanawiacie działać i sięgacie po telefon do ubezpieczyciela – w końcu wasza polisa miała być „najszersza” i obejmować wszystkie zdarzenia. Te poglądy szybko weryfikuje pracownik towarzystwa ubezpieczeń, który stwierdza, że za tego rodzaju zdarzenia nie należy się żadne odszkodowanie. 

M. Kłodnicki wyjaśniał, jak uchronić się przed taką sytuacją oraz mówił, czy mamy szansę na odszkodowanie z tytułu wyżej wymienionych szkód. Prelegent tłumaczył również, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania i czym kieruje się podejmując taką decyzję. Wraz ze słuchaczami gość rozważał też między innymi, jak uniknąć wielotysięcznych kosztów podczas ubezpieczenia mieszkania na flip oraz jak ubezpieczyć mieszkanie na wynajem. Wykład prowadzony był w sposób przystępny i interaktywny, a dodatkowo okraszony był sporą dawką humoru.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnie wręczeniem dyplomu i podziękowaniami od Tomasza Laskowskiego, lidera toruńskiego oddziału. 

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń