INSIDE PARK

Odnowimy kolejną toruńską kamienicę

Kamienica z pruskiego muru, znajdująca się przy ul. Bydgoskiej 33 w Toruniu, odzyska dawne piękno. Kupujemy ten budynek. W kamienicy powstanie 15 mieszkań o powierzchni od 26 m2 do 178 m2.

Przystępujemy do rewitalizacji 25. toruńskiej kamienicy.

– Kamienica ma trzy kondygnacje i piwnicę – opowiada Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku. – Dom zdobią dwie ażurowe werandy, które nadają mu lekkości i finezji. Zachowanie dotychczasowego kształtu kamienicy i jej konstrukcji będzie dla nas dużym wyzwaniem, ale ze względu na bogatą historię budynku i szacunek dla przeszłości nie chcemy ingerować w jego wygląd i strukturę.  

Dom przy Bydgoskiej 33 powstał u schyłku lat 80. XIX wieku. Dochód z kamienicy czerpała wówczas pani Adela Meinhard. Na zapleczu jej posiadłości stały tartak i stolarnia, w których po powrocie Torunia do Polski urządzono Polamerykę, czyli Pierwszą Zjednoczoną Wytwórnia Polskich Wyrobów Artystycznych. Polameryka służyła promocji polskiej sztuki na świecie.

W kamienicy powstanie piętnaście nowoczesnych, artystycznie wykończonych mieszkań o różnych metrażach. Będą to zarówno 25-metrowe kawalerki, jak i przestronne sześćdziesięcio-, siedemdziesięciometrowe lokale dla całych rodzin. Istnieje także możliwość łączenia kilku mieszkań w jedno większe. W budynku znajdą się również dwa obszerne apartamenty o powierzchni 142 i 178 metrów kwadratowych.

Teren wokół kamienicy zostanie uporządkowany. Powstanie parking na 10 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Inside Park na nowo zaaranżuje zieleń wokół nieruchomości i zadba o jej estetykę.

– Rewitalizację kamienicy przy ulicy Bydgoskiej 33 planujemy zakończyć w pierwszej połowie 2025 roku – zapowiada prezes Laskowski.

W Toruniu spółka podejmowała inwestycje w 24 kamienicach. Grupa kapitałowa Inside Parku działa również  w Trójmieście i innych miastach woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kuj.-pomorskiego, gdzie inwestuje w zabytki i grunty handlowe. 

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń