INSIDE PARK

Od renowacji kamienic do budowy Biedronki. Poszerzamy działalność!

Spółka z grupy Inside Park rozpoczęła budowę Biedronki w gminie Łubianka pod Toruniem. Firma poszerza tym samym profil działalności. Dotąd Inside Park zajmował się renowacją kamienic i inwestowaniem w nieruchomości. 

– Będzie to pierwszy sklep wielkopowierzchniowy, jaki wybudujemy – mówi Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku. – Nie będzie jednak ostatnim. Prowadzimy równocześnie rozmowy dotyczące inwestycji w kolejne dyskonty i parki handlowe w innych rejonach Polski. Są one już zaawansowane. 

Biedronka powstanie przy ul. Toruńskiej, naprzeciw ośrodka szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej. Przy sklepie znajdzie się 70 miejsc parkingowych. Market będzie mieć powierzchnię ok. 1100 m2, będzie to zatem duży, wolnostojący, wielkoformatowy budynek. Koszt inwestycji wynosi 9 mln złotych.

Inside Park zlecił budowę sklepu wynajętego dla Biedronki firmie Gra-Mar z Kowalewa Pomorskiego. To doświadczony wykonawca. Gra-Mar budował już centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe w wielu miejscowościach w Polsce. Kierownikiem robót został Mateusz Przybyszewski, pod którego nadzorem powstało już ponad 10 obiektów handlowych.

Z budowy dyskontu cieszą się okoliczni mieszkańcy, którzy nie będą musieli jeździć już na duże zakupy do Torunia. W gminie działają wprawdzie sklepy spożywcze, ale Biedronka Inside Parku będzie największym obiektem handlowym w okolicy.

Inside Park działa na rynku nieruchomości od ponad 11 lat. Dotąd spółka dokonywała renowacji kamienic i zajmowała się inwestycjami w nieruchomości. Poszerzenie działalności o budowę obiektów handlowych wiąże się z wejściem Inside Parku na giełdę. 4 lipca 2023 roku spółka złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu. 

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń