INSIDE PARK

Prezydent Michał Zaleski Mieszkanicznikiem Roku 2023

Oskary branży nieruchomości rozdane. Wśród nagrodzonych znalazł się prezydent Torunia Michał Zaleski, który otrzymał tytuł Mieszkanicznika Roku 2023 za rewitalizację kamienicy przy ul. Bydgoskiej 74.

Mieszkanicznik to ogólnopolskie stowarzyszenie działające na rzecz etycznego najmu nieruchomości. Stowarzyszenie działa od 2012 roku, skupia ponad 22 tysiące członków i liczy 22 oddziały. Co rok Mieszkanicznik przyznaje prestiżowe branżowe wyróżnienia w kilkunastu kategoriach, w tym w kategorii „prezydent przyjazny najmowi i najlepiej wykorzystujący zasoby rynkowe do zarządzania zasobem mieszkaniowym”. W tym roku nagrodę przyznano prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu.

Prezydenta Zaleskiego do udziału w konkursie zgłosiła firma Inside Park SA, toruński deweloper na rynku wtórnym, zajmujący się renowacją kamienic.

 – Zgłosiliśmy Prezydenta do udziału w konkursie za innowacyjną rewitalizację kamienicy przy ul. Bydgoskiej 74. W budynku powstał Dzienny Dom Pobytu Seniora Senior +, dwanaście mieszkań treningowych dla ośmiorga usamodzielnianych wychowanków domów dziecka oraz cztery mieszkania dla osób wychodzących z bezdomności. Powstała przestrzeń inkluzywna, czyli włączająca, otwarta na różne osoby. Taka, jaką tworzymy my – wyjaśnia Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, lider toruńskiego oddziału Mieszkanicznika.

W imieniu prezydenta zwycięską statuetkę odebrała Irena Urbańska, zastępczyni dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. To MOPR bowiem prowadzi dom Senior+. – Doceniamy włodarzy miast otwartych na nowatorskie inicjatywy naszej branży – mówił Jacek Kusiak, prezes Mieszkanicznika, wręczając nagrodę dyrektor Urbańskiej. – Chcemy promować dobrą współpracę z władzami gmin. Jest nam ona potrzebna i obu stron przynosi wymierne korzyści. 

Nagrodę przyznano podczas tegorocznego Kongresu Mieszkanicznika, który jest największym i najbardziej prestiżowym spotkaniem branży nieruchomości.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń