INSIDE PARK

Konkurs na wykończenie prywatnego akademika w Toruniu. Do wygrania 5 tys. zł

Znamy szczegóły konkursu, który przygotowała firma Inside Park. Artyści związani z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika do dzieła!

Jak już wiecie z ototorun.pl toruński deweloper z rynku wtórnego, firma Inside Park prowadzi generalny remont ponad 120-letniej kamienicy w Toruniu zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza 124. Po zakończeniu inwestycji obiekt ma być wykorzystywany jako prywatny akademik.

Na lokalnym rynku jest mało podobnych projektów. Z naszych badań wynika, że potrzeby zarówno najemców, jak i właścicieli ewoluują – tłumaczy Katarzyna Fijałkowska-Anusiak, dyrektor ds. inwestycji w firmie Inside Park. – Nasze rozwiązanie jest skierowane do osób, które cenią niezależność i wolą wynajmować mieszkanie w wyższym standardzie niż w tradycyjnym akademiku. Poza tym to dogodne miejsce dla studentów. Do kampusu UMK jest zaledwie kilometr. Podróż tramwajem na Starówkę zajmie kilka minut.

Izba studencka im. Mikołaja Kopernika ma być gotowa jeszcze w tym roku. Do wykończenia wnętrz swoją cegiełkę dołożą studenci bądź absolwenci toruńskiego uniwersytetu, któremu patronuje słynny astronom. Dlaczego? Deweloper z naszego miasta ogłosił ambitny i nietypowy konkurs.

To wyjątkowa okazja, aby połączyć swoje zainteresowania artystyczne i naukowe w jednym projekcie – tłumaczy Sebastian Winnicki z Inside Park, który odpowiada za przygotowanie i przebieg tego wydarzenia. – Organizujemy konkurs „Mikołaj Kopernik – Buntownik z wyboru”, który jest skierowany do studentów i absolwentów wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika do 2 lat po dyplomie – dodaje.

Zadaniem kreatywnych i artystycznie uzdolniony osób związanych z UMK będzie przygotowanie projektu muralu, inspirowanego postawą Mikołaja Kopernika “w kontekście jego buntowniczego podejścia do nauki i związanych z tym konsekwencji, które stały się podstawą do poszerzania wiedzy na temat otaczającego nas świata”.

Później projekt ma zostać namalowany na wyznaczonej przez organizatora przestrzeni kamienicy przy ul. Mickiewicza. Murale wzbogacą przestrzeń wspólną i nadadzą jej indywidualnego charakteru. Koordynatorem artystycznym tego projektu jest dr Katarzyna Łyszkowska – adiunkt w Katedrze Rysunku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Termin nadsyłania projektów upływa 30 czerwca 2023 r., a namalowanie muralu planowane jest w lipcu i sierpniu. Poza możliwością poszerzenia własnego portfolio oraz integralnym wpływem na estetykę budynku, do wzięcia udziału w wydarzeniu przyciągają też atrakcyjne nagrody główne: nagroda organizatora – Inside Park to Macbook o wartości 5 tys. zł oraz dzięki decyzji honorowego patrona konkursu Rektora UMK prof.dr.hab. Andrzej Sokala zostanie przyznana druga nagroda główna w wysokości 5 tys. zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i wykorzystania swojego talentu artystycznego, aby uhonorować jednego z najwybitniejszych naukowców w historii Polski! – dodaje Sebastian Winnicki. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa do konkursu są dostępne TUTAJ.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń