INSIDE PARK

Inside Park S.A. publikuje wyniki za pierwszy kwartał

Toruńska spółka Inside Park zajmująca się rewitalizacją kamienic, która zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 rok. Skonsolidowane przychody wyniosły w tym czasie ponad 3,5 mln zł, w porównaniu do 0,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

Pierwszy kwartał spółka zakończyła stratą netto na poziomie 0,34 mln zł, ale była ona mniejsza niż rok temu, kiedy to wyniosła 0,58 mln zł. Inside Park wygenerował w 2023 roku 0,7 mln zł zysku netto w porównaniu do 0,98 mln zł. Wyniki finansowe spółki cechują się dużą sezonowością związaną z harmonogramem oddawania kolejnych inwestycji i ich komercjalizowaniem. 

– Przede wszystkim cieszy nas ciągły wzrost skali naszego działania. Oddajemy do użytku kolejne inwestycje, a także szukamy nowych projektów. Sprzedaż nieruchomości posiadanych w portfelu oraz wprowadzenie do sprzedaży nowych budynków pozwoli w najbliższym czasie wypracować zysk dla całej grupy kapitałowej Inside Park – komentuje prezes zarządu Tomasz Laskowski. 

Inside Park działa na rynku od 12 lat, operując obecnie głównie w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. W swojej strategii skupia się na poszukiwaniu atrakcyjnych ofert kupna kamienic, po których zakupie  przeprowadza szczegółową analizę techniczną i planuje prace remontowe w celu przywrócenia nieruchomości do pełnej funkcjonalności i  podniesienia jej wartości rynkowej.  Prace remontowe obejmują zarówno prace konstrukcyjne, jak i wykończeniowe, tak aby stworzyć atrakcyjne i  nowoczesne mieszkania. 

Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z najemcami przyszłego parku handlowego w Nowym Mieście Lubawskim i ma już potwierdzone powierzchnie najmu z kilkoma sieciowymi najemcami. Dodatkowo, spółki z grupy Inside Park negocjują najem powierzchni w przyszłym retail parku w Nowym Ciechocinku. Negocjacje te mają się zakończyć do połowy 2024 roku.

Inside Park SA kontynuuje również inwestycje kamieniczne. Spółka ma obecnie w analizie ponad 150 budynków powstałych przed 1945 rokiem. W pierwszym kwartale br. prowadzone były rozmowy dotyczące zakupu czterech kamienic w Toruniu oraz dwóch kamienic poza tym miastem. Rozmowy są daleko zaawansowane. W przypadku jednego z budynków podpisano już umowę przedwstępną zakupu. 

Portfel nieruchomości grupy kapitałowej na dzień 31 marca 2024 roku obejmował budynki kamieniczne w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Chojnickiej 17 oraz w Toruniu przy ulicy Mickiewicza 124, Łaziennej 5 i Podmurnej 85-89. Jednocześnie spółka wprowadzi wkrótce do sprzedaży dwa kolejne budynki. Ponadto w grupie kapitałowej jest zabezpieczonych ponad 18 hektarów gruntów. Obecnie trwają prace formalno – administracyjne nad ich zakupem, komercjalizacją, pozyskiwaniem odpowiednich decyzji urzędowych bądź dalszą sprzedażą. 

W pierwszym kwartale 2024 roku grupa Inside Parku sprzedała 575 m2 powierzchni w budynkach przy ulicach Mickiewicza 124 i Podmurnej 85 – 89 w Toruniu. Podpisano umowy sprzedaży 17 lokali. Spółka plasowała na rynku kamienice przy ulicy Bydgoskiej 33 w Toruniu i wprowadziła do sprzedaży 961 m2. w tej nieruchomości. Spółka z grupy kapitałowej zawarła ponadto umowę przedwstępną na zakup kolejnej toruńskiej kamienicy o powierzchni 670 m2 i podpisała umowę na generalny remont kamienicy przy ulicy Bydgoskiej 33. Jednocześnie grupa kończyła realizację inwestycji przy ulicach Podmurnej 85 – 89 oraz Mickiewicza 124 w Toruniu.

Więcej informacji dotyczących działalności Inside Park można znaleźć w raporcie za pierwszy kwartał 2024 roku pod adresem https://publuu.com/flip-book/109958/1091887 

Więcej informacji udziela Magdalena Krzyżanowska, rzeczniczka spółki, nr tel. 536 134 523.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń