INSIDE PARK

Estetyka idzie w parze z ekologią

Estetyka i ekologia w mieszkaniach, instytucjach, przestrzeni miejskiej to przyszłość. Zadaniem nauki jest tłumaczyć to w zrozumiały sposób. Takie wnioski płyną z kolejnego spotkania uczestników debaty „Biznes w kulturze i edukacji”.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia Centrum Nowoczesności Młyna Wiedzy. – W budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji obejrzeliśmy jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania i znakomicie się przy tym bawiliśmy – opowiada Tomasz Laskowski, prezes Inside Park SA. – Ta wycieczka przypomniała nam rzecz oczywistą: edukacja jest absolutną podstawą, gdy chcemy rozmawiać o estetycznych, ekologicznych, przyjaznych miastach. Musimy uczyć młodych ludzi takiego patrzenia na rzeczywistość.

Do grona stałych uczestników spotkań dołączył Piotr Wielgus, ekolog, ekspert z zakresu przyjaznych miast. Rozmowy skoncentrowały się na miejskiej zieleni i innowacyjnych inwestycjach. Przywołano nowo wybudowaną w Toruniu linię tramwajową na Jar, podkreślając umiejętne połączenie w tym projekcie ekologii i sztuki. – Zielone torowiska, obsadzone roślinnością przystanki będą cieszyć przez wiele lat – zauważał społecznik. – Warto mieć na uwadze, że skala prowadzonych dziś inwestycji będzie najlepiej widoczna i doceniana za dwie, trzy dekady

Uczestnicy zgodzili się, że podobnie było na przykład z Rubinkowem, nazywanym dawniej blokowiskiem, a będącym dziś zielonym osiedlem.

Podczas spotkania zastanawiano się także nad możliwością zorganizowania otwartej debaty czy też dyskusji o konieczności wdrażania estetycznych i ekologicznych rozwiązań w powstających inwestycjach. Nauka i komunikowanie o celowości takich inwestycji byłyby niezbędne dla zainteresowania słuchaczy tymi pomysłami.

Kolejne spotkanie zaplanowano na połowę listopada. 

W październikowym spotkaniu Biznes w kulturze i nauce udział wzięli:

  • dr Monika Wiśniewska – dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,
  • Łukasz Wudarski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury,
  • Monika Dejnecka – Centrum Kultury Dwór Artusa,
  • Piotr Wielgus – ekolog, społecznik,
  • Tomasz Laskowski – prezes Inside Park SA,
  • Magdalena Krzyżanowska – rzeczniczka Inside Park SA.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń