INSIDE PARK

Budynek z pruskiego muru w Toruniu zmieni właściciela i doczeka się remontu!

Długo trwały negocjacje, ale wiadomo już, że kamienica przy ul. Bydgoskiej 33 w Toruniu zmieni właściciela. Spółka Inside Park, która kupi obiekt, zapowiada jego remont.

Ulica Bydgoska słynie z charakterystycznych budynków. Część z nich czeka na odnowienie, niektóre przeszły rewitalizację. O tym, jak powstawała zabudowa Bydgoskiego Przedmieścia i jak zmieniała się ona wraz z rozwojem miasta i struktury ludności można więcej przeczytać w tekście Kazimierza Wajdy „Pod ponownym pruskim panowaniem (1815–1920)”, w monografii napisanej pod redakcją Mariana Biskupa „Toruń dawny i dzisiejszy. Zarys dziejów”

Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że remonty budynków znajdujących się przy ul. Bydgoskiej zawsze budzą spore zainteresowanie. Najgłośniejsze przykłady z ostatnich to prawdopodobnie prace przy rewitalizacji Zofiówki, trwająca rewitalizacja tzw. Domu Schwartza przy Bydgoskiej 50 czy projekt „Bydgoska 35” realizowany przez Kudlińscy Developer.

Remontu doczeka się też, położony po sąsiedzku z ostatnim adresem budynek z pruskiego muru przy Bydgoskiej 33. Dotychczasowy właściciel zdecydował się na sprzedaż obiektu, a inwestycję w tym miejscu zapowiada toruński deweloper działający na rynku wtórnym i jednocześnie przyszły nabywca nieruchomości – spółka Inside Park.

  • Na pewno będzie to dla nas wielkim wyzwaniem, ale chcemy, żeby dotychczasowy kształt i konstrukcja zostały zachowane. Mamy kilka pomysłów na tę nieruchomość, ale na razie za wcześnie, żeby zdradzać naszą koncepcję – wyjaśniła w rozmowie z naszym portalem Anna Breitenbach, specjalistka ds. ekspansji w firmie Inside Park.

Zgodnie z dostępnymi źródłami obiekt przy ul. Bydgoskiej 33 został wybudowany w latach 90. XIX wieku. Ma trzy kondygnacje i piwnicę oraz 2 werandy dla wszystkich pięter. Obecnie znajduje się w nim 15 mieszkań. W galerii pod tytułem naszego tekstu umieszczamy kilka zdjęć przedstawiających tę nieruchomość.

INSIDE PARK

Sprawdź inne wpisy

INSIDE PARK

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Inside Park
Prosta 12-14/1,
87-100 Toruń

Inside Park
Prosta 12-14/1, 87-100 Toruń